Önce Kendime Baktım. Seni De İzledim. Düştük.

Önce Kendime Baktım. Seni De İzledim. Düştük.

Yüzleşemediklerim var; içimde, dışımda, bir adım ötemde, üç beş radyo frekansında… Üzerime sinmesin isterim kimi kötü olduğunu düşündüğüm şeyler. Yok ki açayım üç beş pencere dağılsın içime sinenler. Ne balıkçı amcayı severim ne de sattığını yemekten vazgeçerim.

Parçalı bulutlu bir hava hakim hep cebimde, kalbimde, aklımda ve kaçtıklarımda. Birazdan, güneşin geleceği belli olduğunda, safiyane çocuk sevinci doldururum her zerreme. Kendileri çok durmaz gök semada. Ben de boşaltırım tüm sevinçleri sağa sola.

Çelişkimde boğulmuşum. Bir dala tutunmuşken diğerini çürütmüşüm. Önce düşünmemiş sonra da hemen söylemişim. Yani yüzyıllardır süregelen bir problemin yardakçısı olmuşum. Cellat aramaya ne hacet! Hepimiz kendimize karşı biraz cinayet biraz da suç perdesinin gizli tanığı.

Hayata satır başı.

Kolay mı?

Bak işine.

Acınası bir gerçekçilik bu sabah metrobüsteki eleman, selam vermeyen komşun, arada bir gördüğün imam, korktuğun deden, direnmeyi düşlediğin yaşam. Yarına bırakamadıkların her sabah seninle uyanır. Gözlerini ovuştururken sana bir göz gezdirir. Tekrar uyumaya devam eder. Yani sen her gün biraz dünkü sen biraz da acınması gereken gerçeklikten bir katresin.

Birkaç fotoğrafa düşersin. Oralarda kendini ararsın, özlem duyarsın. Üç beş defa tekrar düşersin. Düşmek de ne güzel bir eylem! Sahi en son ne zaman kalktın? Düştüğün yerlerde yoksun. Kalkınca da etrafında kimse olmayacak. Kısacası, geldiğin gibi gideceksin. Bedenen tabii. Yoksa bilmez miyim sen ne önemli adamdın!

Yazar Hakkında

İsmet Araç

1997 yılının 6 Ağustos sabahı dünyaya gözlerimi açtım. Müzikle tanışana dek neler yaşadığımı hatırlamıyorum. Bağlamayı elime alıp da aslında müziğin, sanatın çok öte bir şey olduğunu anladığımda nefes almaya başladım. Sonra ''görme'' kavramının aslında hayatı anlamak için en büyük eylem olduğunu anladım ve bir kültür, semiyoloji, sanat macerasına atıldım. Maceram devam etmekte...

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Preminger Youtube’da

Preminger Instagram’da

Preminger Twitter’da

Preminger’de Dinleti