Kimiz Biz?

 

YÖNETİM EKİBİ

İsmet Araç
SİTE KURUCUSU / GENEL YAYIN EDİTÖRÜ
1997 yılının 6 Ağustos sabahı dünyaya gözlerimi açtım. Müzikle tanışana dek neler yaşadığımı hatırlamıyorum. Bağlamayı elime alıp da aslında müziğin, sanatın çok öte bir şey olduğunu anladığımda nefes almaya başladım. Sonra ”görme” kavramının aslında hayatı anlamak için en büyük eylem olduğunu anladım ve bir kültür, semiyoloji, sanat macerasına atıldım. Maceram devam etmekte…
Enes Altınok
SİTE KURUCUSU
Yılbaşı 1997 yılı geldi çatmıştı; fakat içeride keyifler güzeldi. İki buçuk saat sonra dayanamayıp dünyaya gözlerimi açmışım. Nedeni, meraktan. Kısacası kitap okumayı, film izlemeyi, müzik dinlemeyi seven ve kronik merak bozukluğuna sahip biriyim. Hayatım Ankara-Bursa-Berlin-İstanbul karesinden ibaret. Üç dilimiz var: Türkçe, Almanca ve İngilizce. Tek kötü yanımız da gereğinden fazla kırılgan olmamız. Onun dışında yazarak daha iyi anlaşan bir hikaye anlatıcısıyım aslında. Sizlerle bu şekilde bağ kurmayı hedefleyen biriyim.
Feyza Bengül
EDİTÖR / SOSYAL MEDYA SORUMLUSU
1997’nin baharında kendi kışıma doğmuşum. Moleküler Biyoloji ve Genetik okuyup, edebiyatla birinci dereceden ilgileniyorum. ‘‘Ne alaka?’’ derseniz Mendel ile Marquez’in kardeş olduğu bir dünyadanım. Bilmem anlatabildim mi?‘‘Yazmak yaşanmamış hayatlardan alınan intikamdır.’’ der yazar. Yaşayamadıklarımızın peşinde, var olma telaşı, kendimiz olma çabaları bakın buralar.
Bengü Akagül
EDİTÖR / SOSYAL MEDYA SORUMLUSU
Kitap okur, film ve dizi izler, yazı yazar. Fantastik ilk göz ağrısı olsa da son zamanlarda birçok türde okumakta ve izlemektedir.
Uğurkan Bozkurt
Editör
96 yılının son demlerinde dünyaya gelmiş, şu an Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümü okuyan; edebiyat aşığı, film sevdalısı, müzik bağımlısı bir kültür hafiyesi.

YAZAR EKİBİ

Bedirhan Öner
Tarihe, kültüre, insana meraklı bu yolda kendince bir meramı olan, yorulmadığı sürece durmayan bir garip seyyah.
Deniz Cem Tali
1997 senesinde Karşıyaka’da doğmuşum.Ardından ailemle Denizli’ye göç ettik. Liseyi Denizli’de bitirdim. Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği bölümünde okuyorum.Güzel insanların oluşturduğu bu topluluğa bir parça edebiyat katmaya geldim.
Derya Dönmez
1994 senesinde İstanbul’da doğdum. Şu an İstanbul Ticaret Üniversitesinde sosyoloji okuyorum. Türk ve dünya müziği konularında elimden geldiği kadarıyla sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.
Doruk Özdemir
96 doğumlu olup 90’ların sonuna yetişen bir gencimdir özelimde. İstanbul’da doğdum,büyüdüm. Sizleri İstanbul’un ara sokakları kadar karışık olan hayalgücümün ara sokaklarında gezdireceğim. Biraz gizem her zaman iyidir.
Elçin Yıldız
Ben Elçin,1993 İstanbul doğumluyum aslen Balıkesirliyim. Kendimi bildim bileli sinemayı sevmiştim ancak ilk başta bir diğer tutkum olan aşçılık alanında eğitim aldım bir süre sektörde çalıştıktan sonra sinemanın peşinden gitmeye karar verdim ve kendimi Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümünde buldum.
Erdem Türsen
1995 yılının başlarında dünyanın başını ağrıtma göreviyle dünyaya getirildim.Şu aralar İzmir Katip Çelebi üniversitesinde Medya ve İletişim okuyorum.Kendimi sade bir tiyatro olarak nitelendirebilirim.Tiyatroya sahip çıkmak için buradayım.İnsana dair herşey ile sizlerle buluşacağız sayın ilgili.
Ezgi Nostra
1996 yılını sonunda yakalamış,kasım ayında gözlerimi dünyaya açmıştım. Sonra büyüdüm,büyüdükçe okudum,yazdım,dinledim,izledim. Şimdilerde ise artık sıranın paylaşmaya geldiğini düşünmekteyim. Neden olmasın?
Furkan Karabacak
Denizlili olur kendileri. Doğayı seven bir insan. Gerçek anlamıyla doğaya saygı duyan onu elinden geldiğince koruyan ve fotoğraflarıyla anlatmaya çalışan bir genç. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nde coğrafya okuyarak doğa sevgisini akademik düzeyde yaşayan bir öğrenci .
Kerim Kurt
1997 yılında Mersin’de doğdum. Marmara Hukuk Fakültesinde okuyorum.Hukuk,siyaset ve felsefe alanlarında okumalar yapıyorum.Bu okumalardan edindiğim ve ilgimi çeken bilgileri sizlerle paylaşacağım.
Oğulcan Cingiler
Şimdilik: Bilim sever, safsatacı* bir safsata düşmanı ve sarkastik bir arkadaş. (*:Hatasız kul olmaz.)
Selva Medine Eryaşa
İstanbul’un bir köşesinde, teselliyi kitaplarda bulmuş bir kelime sevdalısı.
Sena Açıkgöz
1997 yılında Marmaris’de doğdum. Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisiyim. Elimden geldiği kadar sizlere bilim ve felsefe alanından küçük bilgiler vereceğim.
İlayda Ersalan
1995 yılının 3 Eylül gününde, yaz mevsiminin bitiminde doğan, hayatı da doğduğu zamanın bıraktığı hissiyat gibi gidişlerle dolu olan, her zaman içinde kocaman bir güneşle yaşayan ve çocukluğundan beri sessiz biri olduğundan kendini ifade etmeyi sanatta bulan biriyim. Bazen kişisel düşüncelerimi bazense kitap, film ve müzik gibi hakkında konuşmak ve bilgi vermek istediğim şeyleri burada paylaşacağım.
Zeynep Bozik
Sanatı kendine kanat edinmiş, edebiyatın kelimelerinden kendine bir gökyüzü yaratmış ve o gökyüzünü bir sinema perdesi olarak kullanma hayali ile yaşayan bir insan. Sinema öğrencisi, senaryo yazarı, roman yazarı, kendini yetiştirmeye çalışan bir yönetmen. Bunlardan artan zamanlarını da sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavilerine ayırıyor.
Ali Kara
1996 yılında İstanbul'da doğdu. Lise eğitiminde aldığı tiyatro eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'ne başladı. İlk kısa filmini aynı yıl çekti. Halen kısa film ve senaryo çalışmalarına devam etmektedir. Türk Sinemasına hayran.