Geçmişi, Şimdisi ve Geleceği ile Mehmet Günsür

Bengü Akagül, Mehmet Günsür’ün içinde bulunduğu ilk projeden son projeye kadar her yapımı sizlere sunan bir dosya hazırladı.


Mehmet Günsür’ün Kısaca Hayatı

8 Mayıs 1975, İstanbul doğumlu olan Mehmet Günsür, Sibel ve Teoman çiftinin iki çocuğundan biri; Günsür’ün bir de Zeynep adında bir ablası var.

Mehmet Günsür ve annesi
Mehmet Günsür ve ablası

İtalyan Lisesi’ne giden oyuncu daha sonrasında Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklam okudu fakat hiçbir zaman bu alanda iş yapmadı. İtalyan Lisesi onun için İtalya’nın anahtarı gibiydi biraz ve bunun hakkına bir röportajında şöyle diyor: Küçükken ailecek arabaya atlayıp tatile İtalya’ya giderdik kayağa. Şimdi düşününce İtalya tohumları ruhuma o zamandan atılmış. Hep çok estetik buldum İtalya’yı, İtalyanları. Lisanları da hoşuma gitti. İtalyan Lisesi’nde okuma hayalim vardı, gerçekleşti…”. Belgesel yönetmeni olan İtalyan eşi Caterina Mongio ile 2006 yılında evlendi ve Ali, Maya, Cloe adında üç çocuğu var; bir röportajda eşin için yaptığın en acayip şey, diye sorulduğunda şöyle bir yanıt vermiştir: “3 çocuktan daha acayip ne olabilir? 3 hayat…”

Mehmet Günsür ve eşi

Ufak notcuklar:

  • Lisede kurdukları rock grubunda davul çalmış,
  • 2007 yılında İstanbul Film Festivali’nde jüri üyesi olarak görev yapmış,
  • Roxy’de 9 masalık “Roxanne” adında ufak bir restoran işletmiş,
  • 23 yaşında bir İtalyan tiyatrosuyla 4 sene turne yapmış,
  • Tenis ve kayak takımlarında yer almış ve yüzme ile de uğraşmış,
  • Gripin’in gitaristi Murat Başdoğan ile Burdur’da beraber askerlik yapmış.
Murat Başdoğan ve Mehmet Günsür

Bu küçük bilgilendirmelerden sonra Mehmet Günsür’ün izlediğim filmleri, dizileri, kısa filmleri hakkında ufak bilgiler vereceğim. Yarı Türkiye’de yarı İtalya’da yaşadığı için İtalyan yapımlarına ve bir de Türkiye’de oynadığı internette bulunmayan yapımlara aşina değilim. Lakin izlediğim kadarıyla bahsedeceğim. Eğer izlememişsem de güzel fotoğraflar veya videolar bulmuş ve oralara bir yerlere iliştirmişimdir. Haydi bakalım başlayalım!
Geçmiş Bahar Mimozaları (1989)

Mehmet Günsür’ün ilk set deneyimi 7 yaşında oynadığı Sana reklamı olsa da ilk profesyonel oyunculuğu Geçmiş Bahar Mimozaları ile başladı. 12 yaşında bu isimde bir dizide oynadığı için ise arkadaşları ona “Mimoza” ismini takıp dalga geçtiler.

Bu dizide “Sabih” karakterini canlandıran Mehmet Günsür, Rutkay Aziz ve Filiz Akın gibi önemli isimler ile çalıştı.
Trt 1’de yayınlanmış olan dizinin yönetmenliğini ise  Okan Uysaler yaptı.

Rutkay Aziz, Filiz Akın ve Mehmet Günsür

Dizi bu yazıyı okuduğunuz günlerde TRT Arşiv’de bölüm bölüm yayınlanıyor. Buraya tıklayarak bölümlere ulaşabilirsiniz.

Ama bölümleri izlemeden kısacık da olsa Mehmet Günsür’ün nasıl göründüğüne bakmak isterseniz internete yüklediğim çok kısa bir video mevcut:


Suyun Öte Yanı (1991)

Yönetmenliğini Tomris Giritoğlu’nun yaptığı ve Mehmet Günsür’ün Muhittin rolünü oynadığı Suyun Öte Yanı, öncelikle dizi olarak çekilse de sonradan vazgeçilmiş ve 1.5 saatlik filme dönüştürülmüş. Günsür’ün bu filmde eklediğim görselde görülen sahnesi dışında başka bir sahnesi bulunmuyor. Sadece Selçuk Yöntem ile bu kısa sahneyi paylaşsa da kendisinin bu filmde Meral Çetinkaya, Halil Ergün gibi önemli isimlerle çalışmış olduğunu söylemekte fayda var.

Filmin videosu aşağıda, eğer Mehmet Günsür’ün sahnesini izlemek isterseniz 1:03:50’ye ilerleyebilirsiniz.


Hamam (1997)

Hamam filmi çekilirken saçları uzundu, kurdukları The Dawn grubunda gitar çalıyordu. Bir arkadaşı kendisine “İtalya’da yaşayan Türk bir yönetmenin filmi için İtalyanca bilen bir oyuncu aranıyor,” dedi ve o da filmin yönetmeni Ferzan Özpetek ile tanışmaya gitti.

Saçlarını kestirdi, filmde eşcinsel bir karakteri oynadı.

Bu rolü ile ilk ödülünü de kazandı: 10. Ankara Film Festivali – Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu

Mehmet Günsür ve Alessandro Gassman

Hayal Kurma Oyunları (1999)

Yönetmenliğini Yavuz Özkan’ın yaptığı Hayal Kurma Oyunları’nı maalesef internette ya da cd biçiminde bulmak mümkün değil.
Yine de buraya filmden fotoğraflar bulduğum için ekliyorum.Sır Dosyası (1999)

 

Başrollerinde Taner Birsel (Sedat), Ayça Bingöl (Alev) ve Mehmet Günsür’ün (Ayhan) olduğu, 5 bölüm boyunca Star’da yayınlanmış polisiye dizi diyerek tanımlayabiliriz Sır Dosyası’nı. Dizinin öykü ve karakter yaratımının yanı sıra yönetmenliğini yapanlar da Yağmur ve Durul Taylan.

Dizi zamanında reyting alamadığı için yayından kalksa da şu an interneti taradığımızda dizi hakkında çoğunluk olarak olumlu yorumlar görmek mümkün.

Sanırım benim de bu diziyi izlediğim 4 sene kadar oldu, ben de yayından kaldırılmasının aksine sevdiğimi hatırlıyorum. Ama bu diziyi izlerken biraz da olsa gerileceğinizi unutmayın!

Bir de, şu anda televizyonda iki saatlik diziler yapılsa da bu dizinin her bölümünün 45 dakika olduğunu hatırlatalım.


L’italiano (2002)

Mehmet Günsür, Sır Dosyası’ndan sonraki süreçte notlarda bahsettiğim turneye gitti. Ve bu süreç içerisinde 2001 yılında Don MatteoTommaso ve Guida adlı televizyon filmlerinde, 2002 yılında L’italiano (İtalyan) ve 2003 yılında Papa Buono, II adlı İtalyan yapımlarında yer aldı.

L’italiano filminden
L’italiano filminden

Stregeria (2003)

Mehmet Günsür’ün 2003 yılında içinde bulunduğu korku türünde bir kısa film. İnternette bulunmasa da ufak bir kesit var:


O Şimdi Asker (2003)

Ve geldik Mehmet Günsür’ün en önemli rollerinden birine. Her filmi, dizisi ayrı bu ayrı diyebiliriz. Büyük ihtimalle kendisini içinde bulunduğu projeler bazında aşk adamı olarak anımsıyorsunuz. Ama algınızı bu yapım ile kırmak isterim.

Öncelikle sizlere bu film ile aldığı ödülleri sıralayayım:

  • En İyi Erkek Oyuncu, 6. Gökçeada Film Festivali (2003)
  • 40. Yıl Özel Ödülü, 40. Antalya Film Şenliği (2003)
  • Jüri Özel Ödülü, 9. Sadri Alışık Ödülleri (2004)

O Şimdi Asker, deprem sonrasında bedelli askerlik çıkartılması ve bu kanun sayesinde 28 gün askerlik yapanların hikâyesi. Filmde Athena’dan tanıdığımız Gökhan Özoğuz’dan tutun Ali Poyrazoğlu’na kadar birçok kişi mevcut. Genç-yaşlı karma bir askerlik durumu zaman zaman filmi eğlenceli hale getirse de Mehmet Günsür’ün oynadığı Nihat Denizer karakteri filmin kilit noktalarından bir tanesi. Ailesini depremde kaybedip kendini askerlikte bulan Nihat’ın acıklı hikayesi…

Günsür’ün oynadığı filmler içerisinde benim en çok etkilendiklerimden biridir. Kesinlikle kaçırmamanız gereken bir Mustafa Altıoklar filmi…


Anlat İstanbul (2004)

Mehmet Günsür, O Şimdi Asker ile aynı sene içerisinde Pilli Bebek adlı bir dizide rol aldı. Sonrasında ise 2004 yılında Anlat İstanbul filmiyle karşımıza çıktı.

Anlat İstanbul filmi bir senariste sahip olsa da beş farklı yönetmene sahip. Çünkü filmin içinde de beş farklı hikaye var fakat bir yerde kesişmiyor da değiller…

Ümit Ünal’ın senaryosunu yazdığı Anlat İstanbul filmi hepimizin bildiği masallardan meydana geliyor. İşte masallar ve onları çeken yönetmenler:

– Pamuk Prenses (Kudret Sabancı)

– Uyuyan Güzel (Yücel Yolcu)

– Fareli Köyün Kavalcısı (Ümit Ünal)

– Külkedisi (Selim Demirdelen)

– Kırmızı Başlıklı Kız (Ömür Atay)

Mehmet Günsür bizlerin karşısına Fareli Köyün Kavalcısı masalında “fırlama” bir karakter ile karşımıza çıkıyor: Mahallenin fotoğrafçısı Rıfkı.

Bu filmde Nurgül Yeşilçay ve birkaç ismi daha pek başarılı bulmasam da genellikle senaryoyu(özellikle sonunu) sevdiğimi söylemek ve Erkan Can, Altan Erkekli gibi ustaların olduğunu da hatırlatmak isterim.

Aşağıya ise öncelikle filmin kamera arkasını ve sonrasında ise filmin kendisini bırakıyorum. Kamera arkası videosunda Mehmet Günsür’ü görmek için 1:08:17 ve 1:14:44’e ilerleyebilirsiniz.


Kasırga İnsanları (2004)

Mehmet Günsür, aynı sene içerisinde Ceyda Düvenci ile başrolü paylaştı Kasırga İnsanları’nda. Dizi 10 bölüm sonra yayından kaldırıldı. Daha önce internet üzerinden erişmek mümkün değildi fakat artık bölümler Youtube’da bulunuyor. Aşağıya ilk bölümün videosunu ve diziden birkaç kareyi bırakıyorum.

 


Beyaz Gelincik (2005-2007)

Beyaz Gelincik’i internetteki şu tanımlama çok iyi ifade ediyor: “Bembeyaz bir deniz görünümündeki uçsuz bucaksız pamuk tarlaları ile Aslanbaş’lar, Adana’nın en zengin ailelerinden biridir. Binlerce dönüm pamuk tarlasının sahibi olan bu aile, büyük çiftlik evinde yaşamaktadır. Aslanbaş Holding’in gözbebeği pamuk ticareti olsa da, diğer alanlarda da başarıyı yakalamışlardır. Babaları ölmüş olan dört erkek çocuğu hikayenin merkezindedir. Bütün olaylar, Ömer Aslanbaş’ın ilk kez Beyaz Gelincik Ceren ile karşılaşmasıyla başlar. Ondan sonrası bir bir ortaya dökülecek sırlar, bazen aşk, bazen iktidar için söylenen yalanlar ile devam eden gelişmelere sahne olacaktır…”

Aslanbaş ailesi… Ailenin kadrosu harika, büyükten küçüğe kardeşleri sıralayalım: Altan Erkekli (Halil Aslanbaş), Erkan Petekkaya (Ömer Aslanbaş), Mehmet Günsür (Mustafa Aslanbaş), İsmail Hacıoğlu (Mehmet Ali Aslanbaş).

Dizide Mehmet Günsür o sevdiğimiz aşk adamı ve bir de holding sahibi saygın ailenin haşarı delikanlısı… Bence diziyi Meryemce karakteri ile olan aşkları için bile izleyebilirsiniz. Ha tabii dizinin kendisini de seviyoruz. Bir daha izle deseler sevinerek “Tabii!” derim. Öyle bir dizi.

Mehmet Günsür ve Meryemce karakterini canlandıran Tülin Özen

Youtube üzerinde bölümler mevcut, her bölüm yaklaşık 1 saat 20 dakika. Aşağıya dizinin jeneriğini, Mehmet Günsür’ün ufak bir rolünü ve bir röportajı bırakıyorum. Röportajda Mehmet Günsür’ü izlemek isterseniz 3:43’e ilerleyebilirsiniz. Keyifli seyirler!


Fall Down Dead (2007)

Türkçe ismi ile Dehşet Gecesi. Mehmet Günsür bu filmde Dominique Swain, David Carradine gibi isimlerle birlikte rol aldı.

Mehmet Günsür ve Dominique Swain

Karakterinin adı Stefan Kerchek olan Günsür’ün bu filminin bir korku filmi olduğunu hatırlatmalıyız. Ve bir de aynı isimde başka bir film daha bulunuyor, Mehmet Günsür izleyeceğim deyip yanlışlıkla o filmi izlemeyin…

Filmi sadece bir kere izledim, o da Mehmet Günsür’ü görmek için…
Sebebini biraz da IMDb puanı açıklıyor: 4,1.


Bıçak Sırtı (2007-2008)

Osmanlı’dan gelen bi ailenin aykırı oğlu Mehmet Ertuğrul rolünde Mehmet Günsür. Mehmet’in bir de Orhan adında bir ağabeyi var; onu da Fikret Kuşkan canlandırıyor. Bence bu dizide iki önemli insan daha bulunuyor: Erkan Can (Namık) ve Nejat İşler (Ali). Batuhan Karacakaya’nın da burada Mehmet Günsür’ün yeğeni rolünde oynadığını ama 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever’de Mehmet’in gençliğini oynamış olduğunu da hatırlatalım…

Nejat İşler, Fikret Kuşkan, Mehmet Günsür

Dizinin asıl konusu işlemediği bir suç yüzünden 10 sene cezaevinde yatan Ali, Orhan ve Orhan’ın eşi Nisan (Melisa Sözen) arasında geçiyor. Onları bağlayan bir sır var. Bu sırrın dışında kalan bir rolde olan Mehmet Günsür’ün karakteri, cezaevinde yatmış Ali’nin kardeşine aşık, onunla sevgili. “Osmanlı soyundan birisi nasıl olur da böyle bir adamın kardeşine aşık olabilir?” teması hakim olsa da dizideki en güzel detay zaten o yaşadıkları aşkı izlememiz…

Aşağıya hem dizinin jeneriğini hem de Mehmet ve Güneş’in görsellerini ve videosunu bırakıyorum… (Videoda 3:14’e ilerlerseniz Mehmet ve Güneş’i direkt olarak görebilirsiniz.)


Ses (2010)

IMDb puanı 5,1 olan, Ümit Ünal’ın yönetmenliğini yaptığı korku filmi. Gaipten sesler duymak temasına oturtulmuş bu filmde Mehmet Günsür Onur karakterini, Selma Ergeç ise Derya karakterini oynuyor. Bu filmi “izlenebilir ama harika değil” kategorisinde görüyor, fragmanını ve görsellerini buraya bırakıyorum.


Aşk Tesadüfleri Sever (2010)

Yaşasın! Yaşasın! Yaşasın! Sıra geldi en sevdiğim Mehmet Günsür filmine!

Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yaptığı Aşk Tesadüfleri Sever en çok izlediğim ve en çok ağladığım Mehmet Günsür projesi.

Bu filmde Özgür karakterine Mehmet Günsür hayat verirken partnerliğini ise Deniz rolü ile Belçim Bilgin yapıyor.

Deniz ve Özgür 1 Eylül 1977’de Ankara’da doğar, çocuklukları ve gençlikleri Ankara’da kesişmeye devam eder. Bir kopma yaşansa da 2010 yılında tekrar İstanbul’da denk gelirler ve asıl hikaye asıl orada başlar…

Filmin harikalığına harikalık katan diğer bir etmen ise dev kadrosu: Mehmet’in karakteri Özgür’ün babası Altan Erkekli, annesi Neriman rolünde Şebnem Sönmez; Deniz’in ailesini oynayanlarsa Ayda Aksel (İnci) ve Hüseyin Avni Danyal (Ömer).

Bir Mehmet Günsür filmi izleyecekseniz o film bu film!

Soldan sağa: Ömer Faruk Sorak, Mehmet Günsür, Yiğit Özşener, Şebnem Sönmez

2,5 milyona yakın gişe yapan bu filmin her seferinde izlemeye dayanamadığım sahnesi gelsin:

 

Filmde Mehmet Günsür’ün Eylül Akşamı’nı söylediğini unutmayalım!

 

Ve tatlı kamera arkası ile bu film için son noktayı koymalı:
Muhteşem Yüzyıl (2011-2013)

Mehmet Günsür 3 sezon boyunca Muhteşem Yüzyıl’da Şehzade Mustafa karakterine can verdi. Mehmet Günsür diziye girdiği zaman Twitter’da TT olmuştu. Diziye girişi kadar çıkışı da ses getirmişti. Şehzade Mustafa karakteri boğularak öldürüldü…

Mehmet Günsür aşağıdaki videoda ise karakterini yorumluyor:


Saïgon, l’été de nos 20 ans (2011)

Mehmet Günsür’ün de içinde bulunduğu bir mini dizi. Videosuna bakmak isterseniz buyrun:


Master Plan (2011)

Mehmet Günsür’ün ablası Zeynep Yüceil’in eşi Kaan Yüceil’in yapımcısı, Kaan Yüceil’in kardeşi Tolga Yüceil’in yönetmeni olduğu kısa film. Yazar kadrosunda ise hem Tolga hem Kaan Yüceil yer almakta.

“Bir adam sürekli intihar etmeye çalışır. Bir melek ise her defasında adama hayatın basit ve güzel yönlerini göstererek intiharı engeller. İntihardan vazgeçen adam eğlenmek için bir pavyona girer ve orada başka bir adamla tanışır. Çok daha büyük bir planın parçası olduğunun farkında değildir.”

Farklı kafada bir kısa film arıyorsanız Master Plan dikkatinizi çekecektir.


Unutursam Fısılda (2014)

Çağan Irmak tarafından yönetilmiş, İzmir’in Ödemiş ilçesinde çekilmiş olan film… Film konu olarak ise Tarık (Mehmet Günsür) ile kurduğu hayallerinin peşinden İstanbul’a giden genç kasabalı Ayperi (Farah Zeynep Abdullah)’nin şöhret yıllarını, hayalleri için ayrıldığı kasabaya uzun yıllar sonra dönüşünü ve geçmişiyle hesaplaşmasını bizlere sunuyor. Kadroda ise atlanmaması gereken iki büyük usta var: Hümeyra ve Işıl Yücesoy.

Ayrıca film ile ilgili en belirgin şeylerden birisi müzikler. Filmin tüm müziklerini dinlemenizi öneririm; hem Hümeyra hem de Farah Zeynep Abdullah harika iş çıkartmış…

Filmin kamera arkasına da film kadar özenilmiş durumda:

 

Son olarak da kostümlere verilmiş özeni göstermek gerekiyor:


İstanbul Kırmızısı (2017)

Ve Mehmet Günsür, Hamam filminden 20 sene sonra tekrar Ferzan Özpetek ile birlikte film yapar…

Özpetek’in aynı adlı kitabından uyarlanan ve kendisinin ilk Türk filmi olma özelliğini taşıyan bu filmde Mehmet Günsür, Yusuf karakterini canlandırdı. Kitaptaki karakterlerin Ferzan Öztepetek’in kendi hayatında da var olduğunu söylemekte fayda var.

Ferzan Özpetek ve Mehmet Günsür

Bu filmde Ferzan’ın gözünden İstanbul’u görmeyi başarılı buluyorum fakat hikayeye geldiğimizde bir şeyler eksik kalıyor. Filmdeki ucu açıklıktan bahsetmiyorum. Sanki bu film iyi ve kötü arasındaki çizgide kalmış, bir adım daha atsa iyi olacak fakat onu yapamamış gibi geliyor. Ferzan Özpetek’ten daha başarılı bir film beklemiş olduğumu söylemeliyim.

Mehmet Günsür’ün filmdeki karakteri ise hiç Mehmet olmayan bir karakter, gerçekten rol yapılması gereken bir karakter. Mehmet Günsür bu filmde bunu başardığı için beni mutlu ediyor.

Filmdeki diğer oyuncularla: Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç

Sizleri filmin kamera arkası ve oyuncularla yapılan küçük bir röportaj ile yalnız bırakıyorum (Röportajda sadece Mehmet Günsür’ü izlemek isteyenler 1:06’ya ilerleyebilir):


Fi (2017-)

Azra Kohen’in Fi, Çi, Pi serisinden uyarlanmış olan 1 saatlik internet dizisi demek doğrudur Fi için. Puhu Tv sitesinde yayınlanan dizinin ilk sezonu 12 bölüm. Dizi ilk sezon finalini 16 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirdi. Ve şu anda ikinci sezonu yayında.

Soldan sağa: Dizinin yönetmeni Mert Baykal, Mehmet Günsür, Ozan Güven

Ozan Güven’in Can Manay karakterine can verdiği dizide, Serenay Sarıkaya Duru karakterini ve Mehmet Günsür de onun sevgilisi Deniz rolünü canlandırıyor. Dizide diğer ana roller ise Berrak Tüzünataç, Osman Sonant, Büşra Develi ve Tülay Günal’a ait.

Soldan sağa: Mehmet Günsür, Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi

Eğer yine aşk adamı olan bir Mehmet Günsür görmek isterseniz Fi dizisi de size göre. Konservatuarda öğretim görevlisi, müzikle iç içe bir adam…


Kanaga (2018)

Mehmet Günsür’ün başrolde bulunduğu bağımsız bir web dizisi. Mart ayında yayınlanacak.

Dizinin yazarları: Caterina Mongio (Mehmet Günsür’ün eşi), Kaan Yüceil (Mehmet Günsür’ün ablasının eşi), Tolga Yüceil (Kaan Yüceil’in kardeşi)

Dizinin yönetmenleri: Tolga Yüceil ve Caterina Mongio

Dizinin fragmanına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Soldan sağa: Caterina Mongio, Tolga Yüceil, Kaan Yüceil
Kaan Yüceil, Caterina Mongio, Mehmet Günsür, Tolga Yüceil
Mehmet Günsür ve Kaan Yüceil

Piri Reis belgeseli

Sabiha Gökçen için hazırladığı “Türk Kızı, Gök Kızı, Atatürk Kızı: Sabiha Gökçen” projesi ile adını duyuran Gülşah Çeliker’in yönetmeni olacağı Piri Reis hakkındaki belgeselde Mehmet Günsür Piri Reis‘i canlandıracak. Belgesel hakkında olan haber için buraya tıklayabilirsiniz.


Martıların Efendisi (2017)

Yapımını TMC’nin üstlendiği, yapımcılığını Erol Avcı’nın, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı filmde başrol olan MEF karakteri Mehmet Günsür ile hayat buluyor. Timuçin Esen, Bige Önal, Nejat İşler, Barış Yıldız, Mert Kurdal ve Mehmet Esen gibi isimler de filmde yer alıyor.

Büyükada’da yapılan bir çekimden

Aksi Bar filme dair bir söyleşi yaptı. Söyleşi afişini, videosunu buraya bırakıyorum. Ve senelerdir Günsür ile tanışma hayalim gerçekleştiği için kendime torpil yaparak fotoğrafımızı da buraya ekliyorum.

Söyleşide Mehmet Günsür’ün bu role 4 ay çalışma şansının olduğunu ve bu dönemde birçok şey okuyup incelediğini öğrendik. Hatta ayrı şehirlerde olduklarında saatlerce yönetmen ile film hakkında Skype görüşmesi yapmışlar.

Filmin kamera arkası:

22 Aralık’tan beri vizyonda olan bu filmi sakın kaçırmayın, koşun sinemaya!

Bu liste her yeni projede güncellenecektir.

Yazar Hakkında

Bengü Akagül

Kitap okur, film ve dizi izler, yazı yazar. Fantastik ilk göz ağrısı olsa da son zamanlarda birçok türde okumakta ve izlemektedir.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Preminger Youtube’da

Preminger Instagram’da

Preminger Twitter’da

Preminger’de Dinleti