”DEĞİŞİK” BİR AİLE : THE GALLAGHERS

Bugüne kadar gördüğünüz,duyduğunuz bütün aile yapılarını unutun.Henüz izlemediyseniz kendinizi hemen Shameless serüvenine hazırlayın.Çünkü birbirinden absürd olaylar silsilesi ile karşı karşıya kalacaksınız.


shameless1

Hepimizin bildiği gibi her ülkenin hatta her ülke içerisindeki her bir ayrı şehrin kendine özgü özellikleri ve tabii ki kendine özgü aile yapıları vardır.Fakat iddia ediyorum ki böylesini dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz.Frank,Fiona,Lip,Ian,Debbie,Carl ve Liam karakterlerini gördüğümüz bu dizide her biri kendine özgü tavırlarıyla kalbimizde taht kurmayı başarmıştır.

maxresdefault

Frank (William H. Macy)

Frank (William H. Macy),alkolik bir babayı oynamaktadır.Çocuklarını çokta önemsemez,sadece onlar üzerinden para kazanabileceği zaman onlara iyi davranır.Fiona (Emmy Rossum),ailemizin en büyüğü.Aileyi ayakta tutan her ne kadar hataları olsa da kardeşlerini asla yüzüstü bırakmayan bir ablamız kendisi.Kardeşlerinden sonra ise onun için erkekler geliyor.Şuan 7. sezonu devam etmekte olan dizide Fiona’yı birçok farklı karakter ile birlikte görmemiz mümkün.

maxresdefault-1

Fiona (Emmy Rossum)

Gelelim Philip’e (Jeremy Allen White),nam-ı diğer Lip.Çok yakışıklı olmasa da kendine özgü çekiciliği sayesinden bütün dizi boyunca kızların en büyük sevgilisi oldu,olmaya devam ediyor.Lip’in bir diğer özelliği ise çok zeki olması.Hatta dizinin en zeki karakteri diyebiliriz.Pantolunu ile botunun birleştiği o nokta bütün dizi boyunca bizi bizden alıyor desek yanlış olmaz.Dizide en iyi anlaştığı karakter ise Ian. Ian (Cameron Monaghan) dizimizin tatlı çocuğu.Karamel rengi saçları ve bebek suratıyla bizi bizden alıyor her seferinde.İlk sezonlarda biraz içe dönük bir yapısı var sebebini daha sonradan öğreniyoruz.Yaşadığı bazı şeyler katlanılması çok zor olsa da sonuçta o bir Gallagher.Her şeyin üstesinden gelmeyi başardığını göreceğiz.Ailemizin en küçük kızı ise Debbie (Emma Kenny),Shameless ile birlikte onun büyümesine tanık olduk.Sonuçta dizi deyip geçmemek lazım. Shameless’ın onun karakterinin oturmasında büyük rolü olması muhtemel.Debbie bizim hırçın ergenimiz.Son sezonlarda Shameless izleyicilerini çileden çıkarsa da gönlümüzde ayrı bir yeri olduğunu da inkar edemeyiz.

shameless-1

Gelelim Carl’a.Carl (Ethan Cutkosky),ailemizin aykırı çocuğu.Ufak yaşlarında yaptığı büyük işler ekran başında bizi ”cık cık”latsa da doğru yolu bulacağına neredeyse emin olarak izlemeye devam ettik onu.Son olarak ailemizin en tatlı,en minik karakterine geldik.Liam.Tıpkı Debbie’de olduğu gibi dizi sayesinde onun da büyüyüşüne tanık olduk.Dizi de çok fazla etkisi olmasa da Frank’in ve Fiona’nın ona yaşattıklarını atlatmasıyla tam bir Gallagher olduğunu bize ispatladı.Dizimize renk katan birkaç karakter daha var.Bunlardan biri Monica.Monica(Chloe Webb),ailenin annesi.Dizi de kendisini çok az görüyoruz çünkü çocuklarını terk etmiş bir kadın.Kendine göre sebepleri olsa da yaptığının yanlış olduğu gerçeğini değiştiremez.Diğer karakterlerimiz ise Kev (Steve Howey) ve Veronica nam-ı diğer V. (Shanola Hampton) bu ikili ailemizin yan komşuları.Aynı zamanda Fiona’nın en yakın arkadaşları.Aile de kimin başı sıkışsa hemen Kev ve V’nin yanında görüyoruz.Aynı zamanda kendi hikayeleri de bizi dizinin içine çeken diğer unsurlardan biri.

Kısacası Shameless’ı hala izlemediyseniz sizi ekran başına alalım.Görüp görebileceğiniz en ”değişik” aile için hazırlanın ve kendinizi yavaşça Shameless rüzgarına bırakın.

Yazar Hakkında

Ezgi Nostra

''1996 yılını sonunda yakalamış,kasım ayında gözlerimi dünyaya açmıştım. Sonra büyüdüm,büyüdükçe okudum,yazdım,dinledim,izledim. Şimdilerde ise artık sıranın paylaşmaya geldiğini düşünmekteyim. Neden olmasın?''

Preminger Youtube’da

Preminger Instagram’da

Preminger Twitter’da

Preminger’de Dinleti