Serzeniş

Belirsiz bir odada, belirsizliğe serzeniş. Ezgi Nostra yazdı.

Sessiz serzenişlerde bulunup ortadan kayboldum. Damağımı yakan acı tat gittikçe çoğalırken kırlentlerle dolu bir odaya attım kendimi. Zar zor… Gözlerim kapalı, ellerim açıktı. Çığlığı duyuyor, cevap veremiyordum. Düzenin içinde kaybolan esaretim yerini yavaşça özgürlüğe bırakıyor. Kaosa… Ben tatmin olmak için acı çekmeye ve daha çok acı çekmeye, yükseklerde kaybolan s*ktiri boktan düşlerimi anımsamaya çalışıyorum.

Tekrar yanıma geldi. Serzenişlerim bir işe yaramamış olacak ki beni rahatsız etmeye devam ediyor. Görmediğimi söylüyorum. Dahası onu itmeye yelteniyorum. Bütün yumruklarım havaya gidiyor.

Hiç değilse bir sigara verdi.

Artık gözlerimi açmalıyım. Etraf bulanık… Gitmiş. Yerine simsiyah bir kedi gelmiş. O kadar çabuk hareket ediyor ki takip edemiyorum. Beni anlayabilse çırılçıplak kalacağım çünkü beni bir tek o anlayabilir.


Duyamaz.

Hayır. Duyabilir; algılayamaz, özümseyemez. Çünkü o sadece bir kedi. Kabul edemem. Ben, beni Tanrı’nın yarattığını kabul edebilirim ama bunu değil. Bunu değil çünkü bu çok ağır.

Yağmur yağıyor. Sanırım… Ayağa kalkmaya çalışıyorum, olmuyor. Kırık kemikler ve bulutlardan oluşan bir gökyüzü hayal ediyorum, uzanıp kaldığım yerden. Bugüne kadar yeryüzünde kırılmış bütün kemiklerin gökyüzünü “süslediğini”…


Daha çok kan ve daha çok acı ve daha çok yenilgi…

İyinin ve ıslak kaldırımların bir yere ulaşmadan milyonlarca kilometre uzandığını, bu yolun çiçeklerle ve pamuk şekerlerle kaplandığını, çocukluğumdan kalma tozlu defterime dokunabildiğimi hayal ediyor ve aynı zamanda biriktirdiğim bütün külleri, bir bakıma bütün yangınları, havaya savuruyordum. Savrulan her kül bir kemiğimi daha kırıyordu. Ben hayal ettiğim gökyüzü için hızlıca eksilmeye, yok olmaya devam ediyordum.

Yazar Hakkında

Ezgi Nostra

''1996 yılını sonunda yakalamış,kasım ayında gözlerimi dünyaya açmıştım. Sonra büyüdüm,büyüdükçe okudum,yazdım,dinledim,izledim. Şimdilerde ise artık sıranın paylaşmaya geldiğini düşünmekteyim. Neden olmasın?''

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Preminger Youtube’da

Preminger Instagram’da

Preminger Twitter’da

Preminger’de Dinleti