Şarlo Aslında O Kadar Da Komik Değilmiş

Chaplin Kimdi?

Birçoğumuzun değil artık hemen hemen  bütün dünyanın tanıdığı bir adamdan bahsedeceğim bu yazımda.Charlie Chaplinden.Hayır bu sefer yanlış tahmin ettiniz,filmlerinden değil özel hayatından.Evet,özel hayatından.Hepimiz onu aslında Şarlo olarak tanıyoruz.Yarattığı bu karakterle adeta bütünleşmiş adamımız özel hayatında ise en az işinde başarılı olduğu kadar başarısızdı.


brody-charlie-chaplins-scandalous-life-and-boundless-artistry-1200-630-18112639

Öncelikle Chaplin’in yaşadığı süre boyunca 2000 kadınla yattığını biliyor muydunuz?Bende bilmiyorum.Yani emin değilim,bu sadece bir iddia fakat doğru olma olasılığı çok yüksek bir iddia.Küçük yaşta yaşadığı zorluklar ona içten bir gülümseme verse de psikologlara göre kadınlara bu denli kötü davranmasının sebebi çocukken atlattığı travmalar.Peki kimdi meşhur Şarlo’nun hayatına girenler?

  Haydi beraber bir göz atalım sevgili okur ;

İlk olarak kendisi 29 yaşındayken yaşadığı bir aşk var.On altı yaşında bir genç kız ile.Yakınları onun genç kızlara olan düşkünlüğünden sıklıkça bahsetmiştir bu yüzden bu olayı pek fazla garipsememeye çalışın.Peki kimdi bu genç kadın?Mildred Harris.

mildred-harris-08

Şarloyu bir de ilk eşinin ağzından dinlemek ister misiniz?Tek bir cümle ile şunları söylüyordu Mildred ”çabuk öfkelenen, sabırsız ve bana aptal gibi davranan biri.” Tahmin edileceği üzre bu evlilik pekte uzun sürmedi.

İkinci evliliğinin sebebi ise pek iç açıcı değil açıkçası.Hamile bıraktığı Lita Grey ile bir bakıma zorla evlendirilmiş kendisi.

images

Lita Grey onun için kendisini ”küçük fahişe” olarak adlandırdığını söylüyor ve ekliyor,”o iğrenç eğilimleri olan bir seks makinesi.”

Arada yaşadığı ilişkileri atlayıp son aşkına gelelim şimdi de.Kendisine deli gibi aşık olan ve Chaplin’in de sonunda aşkı bulduğu kadın…Oona…Aslında Oona’nın da aile pek iç açıcı değil.Babası alkolik babaannesi ise uyuşturu bağımlısı bir kadındı.Oona annesine Chaplinden başkasını sevemeyeceğini söylediğinde henüz 17 yaşındaydı ve o dönem Chaplin’e açılmış babalık davaları vardı.Oona ise bu durumu asla bir engel olarak görmedi ve aşkından vazgeçmedi.Sonunda Chaplin’in hayatını düzene sokup ABD’de istenmeyen bu adamı İsviçreye götürmeyi başardı.Hayatlarının sonuna kadar burada yaşayan çiftin tam 8 çocuğu oldu.

charlie-chaplin

Kendisiyle ilgili bunun gibi çok hikaye var.Fakat ben bu yazımda size insanların aslında dışarıdan göründüğü kadar masum ve iyi olmadıklarını göstermeye çalıştım.Bunu Charlie Chaplin üzerinden yapmak,nasıl desem biraz hayal kırıklığı oldu fakat belki de bazı şeylere anlam vermek adına mantıklı bir çalışma oldu.

charlie_chaplin_city_lights_actor_people_hd-wallpaper-1789978

Şimdi size soruyorum insanlar,sonunda bir kadını mutlu etmiş,doğru aşkı bulmuş olsa bile,bir insanı ağlatmanın kötülüğünü milyonları güldürmenin iyiliği düzeltir mi?

Yazar Hakkında

Ezgi Nostra

''1996 yılını sonunda yakalamış,kasım ayında gözlerimi dünyaya açmıştım. Sonra büyüdüm,büyüdükçe okudum,yazdım,dinledim,izledim. Şimdilerde ise artık sıranın paylaşmaya geldiğini düşünmekteyim. Neden olmasın?''

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Preminger Youtube’da

Preminger Instagram’da

Preminger Twitter’da

Preminger’de Dinleti