Özlem lazım,özlemek lazım.

Özlediniz mi? Bayağıdır yoktum. İnsan der:”N’oldu bu çocuğa? Yazmıyor, etmiyor. Ortalık zaten kötü.” Bakıyorum da kimse merak etmemiş. Özlem lazım biraz bize,özleyin diye gidiyorum gel diyenim yok. Neyse gurur yapmayıp geldim yine,kısmınızın anlamayacağı kısmınızın kendisini bulacağı soyutluklarımla yine buralardayım. Ne demiştim? Buralar hep benim. 

Mavi yıldızlar yağmur

Selamlar,düşüncelerimi dudaklarımdan dökemediğim saatlerdeyiz. Saat kaç? Bilmiyorum. Sadece yazıyorum. Konuşamadığım anlarda kelimelerimle dans ediyorum. Genelde konuşamıyorum,gözünün içine bakamıyorum,konuşurum da mürekkebim biter diye korkuyorum. Gün kavramım yok,hangi yıldayız muamma. Bugün günlerden mavi. Her güne gördüğüm ilk rengi veriyorum. Bugün 2102. Kez mavi. Diğerlerinden ne farkı olur diye bakıyorum. Geziyorum,oturuyorum,nefes alıyorum,tahrik oluyorum,tamamlanamıyorum. Hayatıma uygun olan rengi arıyorum. Yağmur mavi midir? Rengi var mıdır? Gözlerimi kapıyorum,açıyorum… her yer mavi. Yağmur değil. Yağmurun rengini bulamadım hiç,bulduğumda yeniden yürüyeceğim yağmurun altında. Yalnız veya yıldızlarla. Hiçbirimiz yalnız değiliz,yıldızlar bizi izler,bize güler ve acır. Ben yıldızımı kaybettim yine bugünün maviliğinde. Yağmur yine gökyüzünün bilinmezliğinden aktı içime aldı götürdü yürüdüğümüz yolları. Soğuk. Mavinin soğuk tarafındayım. Dünya bölündü attı bizi iki ayrı tarafına. Mavi bizi ayırdı. Maviyi sevmem. Bugün günlerden matem. Maviyi öldürdüm. Yasını tutan yıldızları kovdum. Gitsin! Hepsi gitsin! Mürekkebim bitti yine. Avaz avaz susuyorum mürekkebim bitince.
Ben hiç katil olmak istemedim.
Hiç git istemedim.
Mürekkebim bitiyor,ellerim tutuklu.
Kovduğum yıldızlar bana tükürüyor.
Anladım şimdi yağmuru.
Yağmur mavi.

bu seferlik tek yazı veriyorum,özürlerimle beraber tekrar görüşmeyi diliyorum,esen kalın.

Yazar Hakkında

Doruk Özdemir

96 doğumlu olup 90'ların sonuna yetişen bir gencimdir özelimde. İstanbul'da doğdum,büyüdüm. Sizleri İstanbul'un ara sokakları kadar karışık olan hayalgücümün ara sokaklarında gezdireceğim. Biraz gizem her zaman iyidir.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Preminger Youtube’da

Preminger Instagram’da

Preminger Twitter’da

Preminger’de Dinleti