Onlar Da Bizim Gibiydi

Sit-com deyince ;

Bir kısmımızın aklına How I Met Your Mother gelir.Fakat aslında bügüne kadar yapılmış tüm sitcom dizilerinde başı çeken birçoklara göre Friends’tir.Friends 1994 yılı vizyona giren bir Amerikan dizisidir.Dizi yaklaşık olarak 10 yıl sürdü. Mannhattan’da yaşayan bir grup arkadaşın hayatlarını anlatan bu dizi David Crane ve Marta Kauffman tarafından yazılmıştır.Araya giren reklamlar olsa da dizi tüm sezonları boyunca aynı 6 arkadaşın hayatları,işleri,ilişkileri etrafında döner.


friends2

Gelelim karakterlerimize! Öncelikle dizinin en ilginç kadınını tanıştırayım;Phoebe Buffay (Lisa Kudrow),kendisi masöz ve müzisyendir.Bugüne kadar izlediğim bütün karakterler arasında bana en tuhaf geleni desem yalan olmaz.Nerede olduğu farketmeksizin ansızın uykuya dalabilen,dışarıdan ne kadar saf gözükse de sokak hayatında fazla akıllı ve kurnaz.olan bu ablamız bütün sezonlar boyunca bestelediği şarkılarla da neşemize neşe katar.

phoebe_buffay_1

İkinci olarak Joey Tribbiani (Matt LeBlanc) geliyor.Joey karakterimiz ”aktör”lük yaparak hayatını kazanmaya çalışıyor.Neden tırnak içine aldığımı ise diziyi izleyince anlarsınız.İlişkiler konusunda çoğunlukla kısa süreli olduğunu söyleyebiliriz.Dizinin en neşeli karakterlerinden birisidir.En iyi espriler hep ondan çıkar.

joeystoner2

Gelelim grubun büyüğüne,Monica Geller.Monica(Courteney Cox),ise aşçıdır.Aynı zamanda dizinin bir diğer karakteri olan Ross’un kardeşidir.

Ross Geller(David Schwimmer) bir  paleontologtur(fosilleri veri olarak kullanarak dünyada yaşamın tarihini yazmak amacını taşıyan bilim dalı) ve müzede çalışır.Kibar ve anlayışlı biri olarak tanıdığımız Ross zaman zaman yaptığı sakarlıklar yüzünden ekran başında bizi güldürmeyi başarmıştır.

friends-ross-cat

Sırada dizimizin en ilginç aileye sahip olan karakteri var. Chandler Bing(Matthew Perry),erotik romanlar yazan bir anneye ve crossdresser(karşı cins ile özdeşleşmiş kıyafetleri giyen kimse) olarak şov yapan eşcinsel bir babaya sahiptir.Kendisi 7. sezona kadar ilişkilerdeki şanssızlıkları ile kendinden bayağı bir söz ettirmiştir.Sonunda gerçek aşkı bulduğunda ise hepimiz en az onun kadar sevindik.

Son olarak Rachel Green karakterinden söz edeceğim.Rachel(Jennifer Aniston),kendi düğününden kaçıp ailesinin parasını reddeden ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadını canlandırmaktadır.Ortama ayak uydurması biraz zaman alsa da çok sürmeden onu da bizlerden biri olarak kabul ettik.
Friends’in bitişinin üzerinden tam 12 sene geçmesine rağmen hala bizi kendimize sıcacık hissettirmeyi başarıyor.Bittiğinde ise en yakın arkadaşımızı kaybetmişçesine üzüldük,hatta ağladık.Henüz izlemediniz mi? O zaman dünyanın en şanslı insanlarından sayılabilirsiniz.Olsun siz yine de vakit kaybetmeden ekran başına geçin.Unutmayın,kaybedecek çok zamanınız yok.

Yazar Hakkında

Ezgi Nostra

''1996 yılını sonunda yakalamış,kasım ayında gözlerimi dünyaya açmıştım. Sonra büyüdüm,büyüdükçe okudum,yazdım,dinledim,izledim. Şimdilerde ise artık sıranın paylaşmaya geldiğini düşünmekteyim. Neden olmasın?''

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Preminger Youtube’da

Preminger Instagram’da

Preminger Twitter’da

Preminger’de Dinleti