ARAMAYA İNANMAK

Basit bir soru ;

Merhaba değerli okurlar. Yazıma başlamadan önce sizlerden özür dilemem gerekiyor sanırım. Bir süredir yoktum. Neden diye sorarsanız,aslında ben de bilmiyorum. Bugünkü yazım daha öncekiler gibi değil. Çok sevdiğim bir gruptan veya dünyaca ünlü bir oyuncudan bahsetmeyeceğim. Sizlere ufak bir sorum olacak. Bu soruyu okuduktan sonra iki seçeneğiniz var: Ya durup düşüneceksiniz ya da okumaya devam edeceksiniz. Ayrıca ilerleyen satırlarda sizlere bir film önerim de olacak. Lütfen eğer durup düşünmeyi seçseniz dahi boş bir vakitte filmi izleyiniz. Gelelim sorumuza.

 Hayal nedir sevgili Premingerler ?

Şimdi aslında bu sorunun size önereceğim film ile ufak da olsa bir bağlantısı var. Ama öncelikle bu konudan biraz bahsetmek istiyorum. Gözlerinizi kapattığınızda ve kendinizle yalnız kaldığınızda aklınızdan geçen her şey birer hayalden mi ibaret ? Peki “ben hayal kurmamcılar” burada mı ? Gerçekten bir hayal kurmadan yaşayabilir mi insan ya da bir şeye ulaşma çabası içerisinde olmadan? Yaşamak için bir sebep gerekli değil mi hepimize ? Yoksa ”yaşıyoruz işte” diyenlerden misiniz ? Peki ya hiç mi uçurtma uçurmak istemediniz ? Bisiklete binip aklınızın estiği yere gitmek ? Bir sahil kıyısında ya da ”baykuşlarla” dolu bir ormanda şöyle derin bir oh çekmek istemediniz mi hiç ? En basitinden etrafınızda sizi gerçekten anlayan bir insan olmasını dilediğiniz olmadı mı ? Her şeyi bir kenara bırakın,aşık da mı olmadınız sevgili Premingerler ? Sizinle olmasını istediğiniz bir kadın/adam olmadı mı hiç hayatınızda ?

Holden çok istedi bunu. Holden kim diye soranlarınız oldu sanırım. Birazdan adını söyleyeceğim filmin başrol oyuncularından biri kendisi. Holden bir kadına fena halde aşık oldu hemde. Peki filmin soruyla bağdaştığı nokta ne ? Bunu size söyleyebilirim. Ama yapmayacağım. Eğer moraliniz bozuk ise,canınız sıkılıyor ise size keyifli vakit geçirtecek bir film bu ; ”Chasing Amy”. Film ile ilgili size bir cümle kuracak olsam o da şu olurdu herhalde ; ” Kendi Amy’nizi kovalamaktan vazgeçmeyin.”

Umarım size az da olsa bir şeyler düşündürtebilmişimdir. Keyifli seyirler,huzurlu günler…

Son olarak şuraya da bir şarkı bırakıyorum.Dinlerken,tercihim gözlerinizin kapalı olması…

Yazar Hakkında

Ezgi Nostra

''1996 yılını sonunda yakalamış,kasım ayında gözlerimi dünyaya açmıştım. Sonra büyüdüm,büyüdükçe okudum,yazdım,dinledim,izledim. Şimdilerde ise artık sıranın paylaşmaya geldiğini düşünmekteyim. Neden olmasın?''

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Preminger Youtube’da

Preminger Instagram’da

Preminger Twitter’da

Preminger’de Dinleti